Pārlekt uz galveno saturu
Ukrainas delegācijas dalībnieki

Pieredzes apmaiņā Vaivaros ieradusies medicīnas darbinieku delegācija no Ukrainas

Šonedēļ Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” ieradās 21 medicīnas speciālists no Ukrainas, lai pieredzes apmaiņas programmā iepazītos ar NRC “Vaivari” darbu un smeltos pieredzi rehabilitācijas medicīnā un gūtās zināšanas varētu pielietot, lai palīdzētu karā ievainotajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem Ukrainā. Ar Ukrainas mediķu delegāciju savas vizītes NRC “Vaivari” laikā tiksies Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, lai iepazītos ar Latvijas un Ukrainas rehabilitācijas speciālistu sadarbību.

Nedēļas laikā, no 16. aprīļa līdz 19. aprīlim, Ukrainas delegācija tiksies ar Vaivaru funkcionālajiem speciālistiem, ārstiem un māsām, lai gūtu zināšanas gan par jaunākajām tehnoloģijām rehabilitācijas nozarē, gan arī iepazītos ar NRC “Vaivari” uzkrāto pieredzi, ilggadēji sniedzot palīdzību pacientiem no Ukrainas. Vizītes laikā Ukrainas speciālisti apmeklēs arī Vaivaru Ortozēšanas un protezēšanas centru, kurā izgatavo protēzes pēc amputācijām, ortozes un ortopēdiskos apavus, Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centru, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, Sociālās integrācijas valsts aģentūru un Rīgas veselības centra Bolderājas filiāles Rehabilitācijas un rekreācijas nodaļu.

NRC “Vaivari” projektu vadītāja Sandra Balode: “Mūsu speciālisti ir snieguši palīdzību vairāk nekā 250 Ukrainas civiliedzīvotājiem un karavīriem, tādējādi uzkrājot pieredzi pēckara traumu rehabilitācijā. Ukrainā medicīniskā rehabilitācija turpina strauji augt, tāpēc ir būtiski mūsu ukraiņu kolēģiem sniegt Latvijas speciālistu profesionālās zināšanas un pieredzi, kuru viņi varēs pielietot jau savās mājās.”

Projekta mērķis ir attīstīt sadarbību un veicināt pieredzes apmaiņu ar Ukrainas  ārstniecības iestādēm, sniedzot atbalstu un pieredzes nodošanu Ukrainas ārstniecības personālam rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem, kuri cietuši no Krievijas militārās agresijas. Šī jau ir devītā delegācija, kura viesojas NRC “Vaivari”.

NRC “Vaivari” ir Latvijā vadošā ārstniecības iestāde rehabilitācijas jomā, kas sniedz pacientiem pakalpojumus gan stacionārā, gan ambulatori, un palīdz cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem atgūt neatkarību un dzīvot cieņpilnu dzīvi, nodrošinot  kompleksu multidisciplināru rehabilitāciju pēc slimībām un traumām.

 

Ārlietu ministrija logo

Projekts “VSIA “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari“” pieredzes apmaiņa ar Ukrainas slimnīcām rehabilitācijas programmu ieviešanā, t.sk. pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām“ (granta Nr. LV-63)

Projekts tiek īstenots par Ārlietu ministrijas budžeta programmas 07.00.00 “Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība” līdzekļiem