Pārlekt uz galveno saturu

NRC Vaivari piedāvā Ceļu locītavu ārstēšanai – Ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekciju terapiju.

Osteoartrīts ir biežākais artrīta veids, kura sastopamība pieaug līdz ar vecumu. Patoloģiskais process skar visus locītavas elementus, visbiežāk tiek bojāts locītavas skrimslis un zem tā esošie kaulaudi. Osteoartrīts pacientiem rada sāpes un locītavu funkciju traucējumus. Ar trombocītiem bagātinātas plazmas fibrīna injekcijas ir progresīva locītavas skrimšļa defektu ārstēšanas metode, kas palīdz mūsu pacientiem atrisināt tādas medicīniskas problēmas, kā sāpes locītavās.  Šīs metodes pamatā ir no paša pacienta asinīm iegūtas plazmas injekcijas. Plazma satur paaugstinātu daudzumu trombocītu, kas izdala augšanas faktorus, tādējādi lokāli iedarbojas uz organisma audiem, veicinot dzīšanas, reģenerācijas un atjaunošanās procesus. Ar šīs terapijas palīdzību  var dabīgā veidā aktivizēt savā organismā pašatjaunošanas funkciju. Ar trombocītiem bagātināta plazma satur apmēram 5 – 10 reizes lielāku daudzumu augšanas faktoru, kā asinis.

Procedūras norise
Procedūra ilgst apmēram 20 – 30 minūtes. Tā ir ļoti vienkārša – no pacienta vēnas paņem 20 ml asiņu un ievieto speciālā centrifūgā. Astoņu minūšu laikā centrbēdzes spēka iedarbībā no asinīm tiek atdalīta plazma, kuras sastāvā ir liels daudzums trombocītu, kas izdala dažādus augšanas faktorus. Plazmu iepilda šļircē un tūdaļ injicē locītavā. 

Daudzi pacienti sajūt atvieglojumu un pozitīvas izmaiņas jau pēc dažām dienām, jo mazinās iekaisums un sāpes. Tas galvenokārt ir atkarīgs no locītavas bojājuma pakāpes, no tā, cik lielas ir izmaiņas. Parasti stāvoklis uzlabojas apmēram mēneša laikā un pietiek ar vienu injekciju. Tomēr dažiem pacientiem ieteicams veikt vēl vienu atkārtotu injekciju, bet ne biežāk kā 2-3 reizes gadā.

Procedūra nav ieteicama:
onkoloģiskiem pacientiem, grūtniecēm, pacientiem, kam ir nopietnas imūnsistēmas slimības.

Pierakstīties pie ortopēda – traumatologa konsultācijai pa tālruni: 67147291 vai rakstot uz e-pastu pieraksts@nrc.lv

Cena Ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekciju terapijai 120.00 EUR