Pārlekt uz galveno saturu

Nacionālajā rehabilitācijas centrs "Vaivari" atklāj pirmo disku golfa trasi cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem

Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" 11. maijā atklāj pirmo publisko disku golfa parku/trasi, kas īpaši piemērota cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem. 

Cilvēkiem, kas pārvietojās ratiņkrēslā, šeit būs iespēja apgūt un piedalīties jaunā aktivitātē disku golfa spēlē, tādā veidā vēl vairāk dažādojot aktivitāšu iespējas gan NRC "Vaivari" pacientiem, gan visiem interesentiem. Spēle pēdējos gados ir kļuvusi ļoti populāra Latvijā un šī ir pirmā trase, kas izveidota un piemērota tieši cilvēkiem, kas pārvietojās riteņkrēslā. 

NRC "Vaivari" jau īstenoti vairāki aktivitāšu veicinoši un dažādošanas projekti, tai skaitā treniņu laukums cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem, rotaļu laukums, kas pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem un augstās dobes, kas palīdz ergoterapijas procesā un kur pacienti, funkcionālo treniņu ietvaros, darbojās stādot, laistot, aprūpējot augus ērti piejamās dobēs. Šis ir neliels solis pretīm lielākai iecerei ar laiku centrā izveidot siltumnīcu, kur pacienti varēs vingrināties un atgūt dažādas ikdienai nepieciešamās prasmes jaunā un interesantākā vidē.

Lai kaut ko jaunu izveidotu un paveiktu, ir vienkārši jāsāk darīt. Nepietiek izdarīt vienu labu darbu un gozēties pašapmierinātības saulītē. Disku golfu aktivitāte ir vēl viena iespēja uzlabot un padarīt dzīvi interesantāku arī tad, ja ir mobilitātes traucējumi.

Centra "Vaivari" attīstības projekts tapis par fonda "Tavs atbalsts" ziedojumiem un Disku golfa federācijas atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Ulrika Eistreiķe
Centra "Vaivari" attīstības fonda vadītāja