Pārlekt uz galveno saturu
Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” atzīmē 25 gadu jubileju un sola nākotnē kļūt par rehabilitācijas izcilības centru Baltijā

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” atzīmē 25 gadu jubileju un sola nākotnē kļūt par rehabilitācijas izcilības centru Baltijā

Šodien, 26. maijā, Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) “Vaivari” atzīmē 25 gadu pastāvēšanas jubileju. Jubilejas pasākuma laikā prof. Alvīds Juocevičs (Alvydas Juocevičius) — Eiropas medicīnas speciālistu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas valdes loceklis pasniedza NRC “Vaivari” bērnu rehabilitācijas nodaļas vadītājai Ivetai Spruģevicai Cerebrālās triekas rehabilitācijas programmas sertifikātu. Akreditācija apliecina rehabilitācijas programmas atbilstību Eiropas Savienības valstu līmenim. Šī ir jau otrā starptautiski sertificētā rehabilitācijas programma NRC “Vaivari”. Vienlaikus, atzīmējot jubileju, NRC “Vaivari” ir iegādājies jaunu robottehnoloģiju, kas paātrinās un uzlabos rehabilitācijas procesu darbā ar pēcinsulta pacientiem.

“NRC “Vaivari”, atzīmējot savu 25 gadu jubileju, ir sasniedzis tādu profesionālo briedumu un augstu tehnoloģisko nodrošinājumu, ka pienācis laiks izvirzīt jaunu ambiciozu mērķi —kļūt par rehabilitācijas izcilības centru Baltijā. NRC “Vaivari” ir unikāls ar savu plašo rehabilitācijas programmu klāstu un vienlaikus ar tehniskās ortopēdijas ražotni un tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanas centru,” skaidro NRC “Vaivari” vadītāja Anda Nulle.

Sveikt Latvijas kolēģus bija ieradušies arī kaimiņvalstu nozīmīgāko rehabilitācijas centru vadītāji. Prof. Alvīds Juocevičs — Viļņas Universitātes profesors, Eiropas medicīnas speciālistu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas valdes loceklis, Eiropas rehabilitācijas akadēmijas īstenais loceklis un Viļņas Universitātes rehabilitācijas, fizikālās un sporta medicīnas centra vadītājs, kā arī Prīts Ēlmee (Priit Eelmäe), Hāpsalu Neiroloģiskā rehabilitācijas centra vadītājs.

“Sadarbība un kooperācija Baltijas kolēģu starpā ir absolūta nepieciešamība, lai attīstītos uz pierādījumiem balstītas rehabilitācijas medicīnas virzienā. Medicīniskā rehabilitācija Baltijā veidojās uz padomju laika kūrortmedicīnas bāzes, un visās trīs Baltijas valstīs tas notika līdzīgi un vienlaicīgi. Šodien gan jāatzīmē nozīmīgs igauņu izrāviens tehnoloģiskā nodrošinājuma , personāla atalgojuma un rehabilitācijai atvēlēto finanšu apjoma ziņā pēdējo gadu laikā. Savukārt NRC “Vaivari” rehabilitācijas komandas speciālisti ir attīstījuši rehabilitācijas programmas atbilstoši Eiropas līmenim, par ko liecina gan fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu Eiropas sertifikāti, gan akreditētās rehabilitācijas programmas, gan ziņojumi starptautiskās konferencēs,” norāda Anda Nulle.

2017. gadā, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus, plānots uzsākt plašākus renovācijas darbus tajās telpās, kurās vēl saglabājusies 25 gadus veca vēsture. Pacientiem tiks izveidotas atbilstošas palātas un rehabilitācijas nodarbību zāles. Vēl šogad plānots iegādāties staigāšanas robottehnoloģiju papildus jau esošajai robotizētai vertikalizācijas ierīcei ar apakšējo ekstremitāšu funkcionālo stimulāciju un rokas eksoskeleta ierīcei.

NRC “Vaivari” ir medicīniskās rehabilitācijas, veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes valsts nozīmes objekts — lielākā šāda tipa medicīnas iestāde Latvijā. NRC “Vaivari” dibināts 1992. gada 10. maijā ,1993. gadā iegūst nacionālā centra statusu. Galvenā NRC “Vaivari” darbības joma ir medicīniskā rehabilitācija. NRC “Vaivari” pēdējo gadu laikā veiktas investīcijas no dažādiem finansējuma avotiem ap 4,55 miljoniem eiro vērtībā, nodrošinot augstākā līmeņa medicīnisko, tehnoloģisko un profesionālo bāzi, kas spēj sniegt mūsdienīgus konkurētspējīgus rehabilitācijas pakalpojumus.2016. gadā stacionāro rehabilitāciju saņēmuši vairāk nekā 5000 pacientu, no kuriem vairāk nekā 1500 ir bērni.