Pārlekt uz galveno saturu

Feb. 23.2011. | 2. martā – tematisko pasākumu cikla „Vecāku brokastis” noslēguma tikšanās

Jūn. 01.2010. │Arī Ludzā notiks NRC „Vaivari” tematiskais pasākums Vecāku brokastis

4. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 12:00 Ludzas rajona slimnīcas Aktu zālē (Raiņa ielā 43, 2. stāvā) notiks nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) „Vaivari” rīkotais pasākums vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām, ģimenes ārstiem un pedagogiem – Vecāku brokastis. 

Tajās aicināts piedalīties ikviens interesents, savu dalību iepriekš piesakot pa tālruni 67147280 vai e-pastu eezprojekts@nrc.lv. Vietu skaits ierobežots!

Arī mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties, iepriekš piesakoties pa tālruni 29109268 vai e-pastu: liene@tels.lv.

Šī ir jau trešā tematisko pasākumu cikla tikšanās, kas tiek īstenota projekta „Daudzfunkcionālais atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros, un arī šoreiz tā būs veltīta vecāku un speciālistu sarunām par šādiem tematiem: 

  • Agrīnā diagnostika. Funkcionālo spēju novērtēšana, prognozes turpmākai attīstībai.
  • Gatavošanās skolai. Kognitīvo funkciju attīstība, mācīšanās.
  • Dzimumnobriešana. Seksualitātes apzināšanās un izpratne.

Sarunas vadīs psihoterapeite un geštaltterapeite Solvita Vektere, uzstāsies NRC „Vaivari” Bērnu internās rehabilitācijas programmas vadītāja dr. Iveta Alaine, Vaivaru pamatskolas vecāku padomes pārstāve, psiholoģe Inese Ābola un klīniskās psiholoģijas maģistre, NRC „Vaivari” psiholoģe Marika Munda. 

Kā norāda NRC „Vaivari” valdes priekšsēdētājs Artis Melderis, „šo tematisko pasākumu ieceres mērķis ir veicināt vecāku zināšanas un izpratni dažādos ar bērna attīstību saistītos jautājumos, dalīties pieredzē un apkopot viedokļus par bērnu ar īpašām vajadzībām ārstēšanu, rehabilitāciju un iekļaušanos ikdienas dzīvē un sabiedrībā. Tās veicina savstarpējas sarunas par tematiem, par kuriem mēs, iespējams, katrs atsevišķi mājās lauzām galvas un uz kuriem nerodam atbildes”. 

NRC „Vaivari” notiek Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta finansēta projekta īstenošana, kura ietvaros tiek veidots daudzfunkcionāls atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām. Šī projekta mērķis ir veicināt bērnu ar īpašām vajadzībām veselības, sociālās aprūpes un izglītības kvalitātes uzlabošanu un realizēt šo bērnu un viņu ģimeņu tiesības uz harmonisku attīstību, integrāciju sabiedrībā un citiem bērniem līdzvērtīgu dzīves kvalitāti. Jaunveidojamais centrs būs ne tikai rehabilitācijas institūcija, bet zināmā mērā arī vienas pieturas aģentūra, kurā vecāki varēs vienuviet saņemt profesionālu informāciju par bērnam ar īpašām vajadzībām nepieciešamo un iespējami tuvu dzīvesvietai pieejamo veselības aprūpi, rehabilitāciju, sociālo aprūpi un izglītību. Tāpat centrs nodrošinās arī citu Latvijas rehabilitologu, ģimenes ārstu, pedagogu, sociālo darbinieku un citu speciālistu metodisko vadību darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām. 

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena, 
projekta konsultante
Tālr.: 67289073
E-pasts: liene@tels.lv