Pārlekt uz galveno saturu

Dodies dabā, esi aktīvs! Starptautiskā muguras smadzeņu bojājumu diena!

Atsaucoties starptautiskajam aicinājumam NRC Vaivari šo dienu atzīmēs 4. septembrī plkst. 14:00 ar diskusiju piknika stilā.
Ar nelielu lekciju viesosies:

  • ārste - psihoterapeite Laura Valaine,
  • gaļas cepšanas meistarklasi vadīs Lauris Aleksējevs.
  • Par saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanas iespējām pieredzē dalīsies bijušie un esošie NRC Vaivari pacienti.
  • Būs iespēja piedalīties un apgūt ložu šaušanu pa elektronisko mērķi, diskgolfu un petanka spēles.

Aicināti cilvēki visi interesenti un viņu atbalsta personas.

Kopš tās sākuma 2016. gada septembrī “Muguras smadzeņu bojājumu diena” ir guvusi arvien lielākus panākumus visā pasaulē, izmantojot dažādus saukļus: “Jā mēs varam” 2017. gadā, “Apturēt muguras smadzeņu ievainojumu” 2018. gadā un “Dzīvo dzīvi pilnvērtīgi” 2019. gadā.

Šogad, saskaroties ar Covid - 19 izaicinājumu, pieaug izpratne par sociālo plašsaziņas līdzekļu lomu vientulības apkarošanā un atbilstošas informācijas izplatīšanā, iesaistot veselības aprūpes speciālistus, kopienas un vēl svarīgāk - pašus patērētājus. Tas, kā mēs risināsim Covid - 19 pandēmiju un tās sekas, noteikti bruģēs ceļu nākotnei cilvēkiem ar muguras smadzeņu bojājumiem.

“Starptautiskās dienas” tiek svinētas, lai atzīmētu svarīgus cilvēka dzīves un vēstures aspektus. Pēc profilakses komitejas ierosinājuma Starptautiskā muguras smadzeņu bojājumu  biedrība (ISCoS) ir nolēmusi katru gadu 5. septembrī atzīmēt “Muguras smadzeņu bojājumu dienu” ar mērķi palielināt sabiedrības informētību. Tiek pieņemts, ka izpratne atvieglos iekļaujošu dzīvi cilvēkiem ar invaliditāti un nodrošinās lielākas izredzes gūt panākumus dažādās  profilakses programmās.

Organizē:
NRC Vaivari sadarbībā ar
Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrību.