Pārlekt uz galveno saturu

Dec. 09.2009. | Norvēģijas vēstniecības pārstāvji apmeklēs NRC „Vaivari”

Dec. 09.2009. | Norvēģijas vēstniecības pārstāvji apmeklēs NRC „Vaivari”

Ceturtdien, 10. decembrī Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) „Vaivari” viesosies Norvēģijas vēstniecības pārstāvji, tajā skaitā arī vēstnieks, lai iepazītos ar projekta „Nacionālais daudzfunkcionālais atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām” ieviešanas norisi.

Kā jau ziņots, NRC „Vaivari” sākta Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta finansēta projekta īstenošana, kura ietvaros tiks izveidots daudzfunkcionāls atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām un jau sākta metodisko vadlīniju izstrāde darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Ar šīm metodiskajām vadlīnijām NRC „Vaivari” nodrošinās Latvijas rehabilitologus, ģimenes ārstus, skolu pedagogus, sociālos darbiniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus speciālistus. To mērķis būs radīt instrumentu agrīnai – vecumā līdz trim gadiem – Latvijas bērnu funkcionēšanas attīstības traucējumu identifikācijai ģimenes ārstu, pediatru u.c. speciālistu praksē un tālākai padziļinātai funkcionēšanas novērtēšanai centrā un tā sadarbības partneru iestādēs.

Savukārt jaunajā atbalsta centrā bērniem ar īpašām vajadzībām tiks nodrošināta kompleksa attīstības un veselības stāvokļa novērtēšana, ārstēšana, attīstības veicināšana, aprūpe un visaptveroša rehabilitācija, aktīvi iesaistot procesā visu ģimeni. Bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenei šeit būs iespēja vienuviet saņemt gan profesionālus katra vajadzībām atbilstošus sociālās un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, gan informāciju par katra konkrētā bērna vajadzībām atbilstošu veselības, rehabilitācijas, sociālo un izglītības pakalpojumu pieejamību vistuvāk dzīves vietai.

Projekts tiek īstenots, izmantojot EEZ finanšu instrumenta finansējumu, tā kopējās izmaksas – 764 700 eiro. Projekta plānotais ilgums ir divi gadi. Tā partneri ir LR Veselības ministrija, Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība un Rīgas Stradiņa universitāte. Projektu plānots ieviest līdz 2011. gada aprīlim.