Pārlekt uz galveno saturu

Apr. 22.2010. │ Turpina tematisko pasākumu ciklu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām

Apr. 22.2010. │ Turpina tematisko pasākumu ciklu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām

Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) „Vaivari” projekta „Daudzfunkcionālais atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros turpina tematisko pasākumu cikla īstenošanu vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī ģimenes ārstiem un pedagogiem.

Nākamais pasākums – Vecāku brokastis – notiks otrdien, 27. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 12:00 Talsu slimnīcas Mācību klasē (Talsos, V. Ruģēna ielā 7).

Arī šoreiz tikšanās būs veltīta vecāku un speciālistu sarunām par šādiem tematiem:

  • Agrīnā diagnostika. Funkcionālo spēju novērtēšana, prognozes turpmākai attīstībai.
  • Gatavošanās skolai. Kognitīvo funkciju attīstība, mācīšanās.
  • Dzimumnobriešana. Seksualitātes apzināšanās un izpratne.

Sarunas vadīs psihoterapeite un geštaltterapeite Solvita Vektere, uzstāsies NRC „Vaivari” Bērnu internās rehabilitācijas programmas vadītāja dr. Iveta Alaine, Vaivaru pamatskolas vecāku padomes pārstāve, psiholoģe Inese Ābola un klīniskās psiholoģijas maģistre, NRC „Vaivari” psiholoģe Marika Munda.

Kā jau iepriekš stāstīja NRC „Vaivari” valdes priekšsēdētājs Artis Melderis, „šo tematisko tikšanos ieceres mērķis ir veicināt vecāku ar bērniem ar īpašām vajadzībām zināšanas un izpratni dažādos ar bērna attīstību saistītos jautājumos, dalīties pieredzē un apkopot vecāku viedokli par bērnu ar īpašām vajadzībām ārstēšanu, rehabilitāciju un iekļaušanos ikdienas dzīvē un sabiedrībā”. Šādas vecāku, ģimenes ārstu, pedagogu un speciālistu tikšanās visa gada garumā tiks organizētas visā Latvijā.

Arī mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties, iepriekš piesakoties pa tālruni + (371) 29109268 vai e-pastu: liene@tels.lv.

Jau ziņots, ka NRC „Vaivari” sākta Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta finansēta projekta īstenošana, kura ietvaros tiek veidots daudzfunkcionāls atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām. Šī projekta mērķis ir veicināt bērnu ar īpašām vajadzībām veselības, sociālās aprūpes un izglītības kvalitātes uzlabošanu un realizēt šo bērnu un viņu ģimeņu tiesības uz harmonisku attīstību, integrāciju sabiedrībā un citiem bērniem līdzvērtīgu dzīves kvalitāti. Jaunveidojamais centrs būs ne tikai rehabilitācijas institūcija, bet zināmā mērā arī vienas pieturas aģentūra, kurā vecāki varēs vienuviet saņemt profesionālu informāciju par bērnam ar īpašām vajadzībām nepieciešamo un iespējami tuvu dzīvesvietai pieejamo veselības aprūpi, rehabilitāciju, sociālo aprūpi un izglītību. Tāpat centrs nodrošinās arī citu Latvijas rehabilitologu, ģimenes ārstu, pedagogu, sociālo darbinieku un citu speciālistu metodisko vadību darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena,
projekta konsultante
Tālr.: + (371) 67289053
E-pasts: liene@tels.lv