Pārlekt uz galveno saturu

Iveta Spruģevica ir saņēmusi balvu no Jūrmalas Domes

Mūsu kolēģe,  NRC " Vaivari" fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un Bērnu rehabilitācijas nodaļas vadītāja Dr. Iveta Spruģevica ir saņēmusi Sabiedriskā labuma balvu no Jūrmalas Domes nominācijā “Par ieguldījumu veselības nozares attīstībā”, kas dakterei piešķirts par viņas ieguldījumu bērnu rehabilitācijas jomas attīstībā.

Iveta Spruģevica vairāk kā 17 gadus ir NRC "Vaivari" fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un no 2004. gada bērnu rehabilitācijas nodaļas vadītāja. Dr. Iveta Spruģevica ir sertificēta ārstniecības persona fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta specialitātē un papildus nokārtojusi Eiropas medicīnas specialitāšu apvienības sertifikātu fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā.

5. nodaļas, kuru veiksmīgi vada Iveta Spruģevica, mērķis ir nodrošināt cerebrālās triekas, centrālās un perifērās nervu sistēmas slimību, interno slimību, ģenētisko slimību programmu darbību NRC “Vaivari”. Dr.Spruģevica veiksmīgi vada 5. nodaļas personālu, veidojot multidisciplināru un interdisciplināru rehabilitācijas komandas darbu un kopīgiem spēkiem strādā, lai pacienti varētu piedalīties sabiedriskajā un ikdienas dzīvē. Dr. Iveta Spruģevica ir ieguldījusi un turpina ieguldīt nesavtīgu darbu kopā ar kolēģiem attīstot bērnu rehabilitācijas nozari Jūrmalā un Latvijā kopumā, tajā skaitā rekreācijas aktivitātes bērniem, kā arī veicina intensīvu sadarbību ar piederīgajiem un saistošajām organizācijām.

Dr. Iveta Spruģevica aktīvi piedalījās Starptautisko Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas (UEMS PRM) sekcijas programmas akreditācijas procesā un ir saņēmusi  NRC īstenotās rehabilitācijas programmas: Cerebrālās triekas programma bērniem “Cerebral palsy inpatient (re)habilitation for children”. starptautisku sertifikātu, kas apliecina rehabilitācijas programmas atbilstību Eiropas Savienības valstu kvalitātes līmenim.

Papildus šai programmai Dr.Spruģevica ir vadītāja Nervu sistēmas iedzimtu un iegūtu organisku bojājumu programmai un Hromosomālo/ģenētisko slimību programmai.

Papildus darbam NRC “Vaivari” Dr.Spruģevica strādā Sociālās Integrācijas Valsts Aģentūrā kā dežūrārsts. 

Dr.Spruģevica ir atsaucīga un darbīga gan tad, kad jāuzņemas papildu pienākumi darba nepieciešamības dēļ, aizvietojot kolēģus, gan vienkārši nepieciešams padoms jaunajiem ārstiem rezidentiem.

Dr.Spruģevica ir darbiniece, kura atradusi savu profesiju un velta visu sevi amata pienākumu veikšanai. Darbs ar bērniem, kuriem ir funkcionēšanas traucējumi, ir emocionāli grūts, tomēr Iveta Spruģevica godprātīgi un nesavtīgi strādā, lai palīdzētu bērniem integrēties sabiedrībā, strādā ar vecākiem, izglītojot viņus attiecībām ar bērniem ar īpašām vajadzībām.