Skip to main content

Postošs un neapturams. Insultu piedzīvojusī Līga dalās stāstā par pieredzēto

“Man teica, ka būs jādzīvo citādi. Es biju nestabila, gāju kā piedzērusies. It kā elementāri – jāiet solīti pa solītim, bet tu to nevari. It īpaši psiholoģiski – ja es varēju staigāt, tad man bija bailes kaut kur iet. Man likās, ka tūlīt insults atkārtosies un atkal notiks tas pats, jo tās izjūtas nekur nebija pazudušas. Tāds bija pirmais mēnesis,” Līga raksturo savas sajūtas pēc insulta, norādot, ka šajā laikā īpaši daudz nozīmējis no dzīvesbiedra saņemtais atbalsts. Arī viņš pats atzīst, ka pēc Līgas pieredzētās slimības viņi kļuvuši vēl tuvāki.

“Mēs esam kļuvuši vēl tuvāki. Jo tādā brīdī tu pārdomā visu, jūtot, ka cilvēku vari zaudēt vai viņš var kļūt nespējīgs. Pēc kā tāda tu vēl vairāk saproti otra cilvēka vērtību, saproti, kas viņš ir priekš tevis,” stāsta Arnis Ločmelis, Līgas vīrs. “Manā galvā bija tāda lūgšana, lai tikai ar Līgu viss būtu labi. Tiesa, tu tur neko nevari iespaidot. Viss ārstu un Dieva rokās. Tad, kad viņa pasmaidīja, tad es sapratu, ka daudzmaz būs okey. Es ticēju, ka viņa izķepurosies.”

Ar vīra atbalstu Līgai rehabilitācija pēc smagās slimības noritēja mājās, kur fizioterapeitu un mediķu vietā to vadīja ar LMT iniciatīvas “Veselai Latvijai” atbalstu tapusī Latvijā radīta attālinātas rehabilitācijas lietotne VIGO. “Atbraucot mājās no slimnīcas COVID-19 laikā, pie speciālista netiksiet. Tas diemžēl tā nenotiek. Ļoti ilgi jāgaida. Es uzzināju, ka ir tāda rehabilitācijas lietotne un pati mājās sāku fizioterapijas kursu, jo nedrīkst tā vienkārši sēdēt un neko nedarīt. Ir sevi jāmīl,” par savu cīņu ar insulta sekām stāsta Līga. Ik dienu viņa veica virkni fizioterapijas vingrojumu, kas papildināti un pielāgoti individuāli Līgas fiziskajām spējām.

Pilnu rakstu var lasīt: Jauns.lv