Pārlekt uz galveno saturu

Starptautiskajā personu ar invaliditāti dienā notiks paradejošanas paraugdemonstrējumi

Šodien gada 3. decembrī plkst. 14.00, Starptautiskajā personu ar invaliditāti dienā, Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) "Vaivari", kopā ar Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrību rīko informatīvi aktīvu pasākumu "Pastāvēs, kas pārvērtīsies" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Pasākumā pirmo reizi Latvijā un Baltijā viesosies Starptautiskās paradejošanas federācijas pārstāvji un tiks demonstrēti sportistu priekšnesumi, dalībnieki no piecām valstīm.  NRC " Vaivari" 3. decembra pasākumi, lai aktualizētu cilvēku ar ivaliditāti integrēšanu sabiedrībā ir jau kļuvuši par ikgadēju tradīciju.  

Tāpat pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar dažādām veselību veicinošām aktivitātēm, kā, piemēram, adaptīvais golfs bērniem un pieaugušajiem un virtuālā realitāte rehabilitācijā. Visas aktivitātes vadīs pieredzējuši NRC "Vaivari" speciālisti.  
  
Īpaši viesi pasākumā būs  2. internātskolas audzēkņi, kas klātienē iepazīsies ar dažādām aktivitāšu iespējām un tehnoloģiju jaunumiem to atbalstam cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.  

NRC Vaivari jau šobrīd notiek pielāgotās aktivitātes cilvēkiem ar kustību traucējumiem kā ratiņteniss, adaptīvais golfs, boccia un ratiņdejas.

"NRC Vaivari ne tikai 3. decembrī, bet visa gada garumā aktualizē nepieciešamību rehabilitācijas procesā integrēt adaptīvā sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātes un diskusiju par vides pieejamību, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu pilnībā arī  izmantot visdažādākās brīvā laika pavadīšanas un sporta nodarbes. Tāpat arī pavērt plašākas iespējas ikdienas dzīvei, būt kopā ar draugiem un domubiedriem, tās ir lietas, kas ir tikpat svarīgas kā rehabilitācija. Mēs priecājamies par iespēju šogad uzaicināt starptautiskos paradejošanas speciālistus pie mums, kas radīs jaunas idejas jaunām prasmēm un iespējām veidot aizrautīgāk savu ikdienu!", norāda Anda Nulle, NRC "Vaivari" vadītāja.