Feb. 23.2011. | 2. martā – tematisko pasākumu cikla „Vecāku brokastis” noslēguma tikšanās

Print

Feb. 28.2011. | 2. martā – tematisko pasākumu cikla „Vecāku brokastis” noslēguma tikšanās

Valsts SIA „Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari”” (NRC „Vaivari”) projekta „Nacionālais daudzfunkcionālais atbalsta centrs Vaivaros bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros 2010. gadā visā Latvijā rīkoja tematiskos pasākumus „Vecāku brokastis” vecākiem ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī ģimenes ārstiem, speciālistiem, sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem.

Šā gada 2. martā no plkst. 10:00 līdz 12:00 NRC „Vaivari” restorānā (Jūrmalā, Asaru prospektā 61, 1. stāvā) notiks šī cikla pēdējais – noslēdzošais pasākums.

Tikšanās Vaivaros, kā jau ierasts, tiks veltīta vecāku un speciālistu sarunām par tematiem, kas interesē un ir būtiski bērnu ar īpašām vajadzībām dzīvē un ikdienā, skolā un attiecībās ar citiem cilvēkiem. Sarunas vadīs psihoterapeite un geštaltterapeite Solvita Vektere, bet ar informāciju par tādiem tematiem, kā agrīnā diagnostika, bērnu funkcionālo spēju novērtēšana; gatavošanās skolai un kognitīvo funkciju attīstība; kā arī par veloterapijas iespējām bērniem ar īpašām vajadzībām uzstāsies ārste – rehabilitoloģe Iveta Alaine, Vaivaru pamatskolas vecāku padomes pārstāve, psiholoģe Inese Ābola un tēvs ar pieredzi veloterapijas procesā Ainārs Gailītis. Tikšanās laikā NRC „Vaivari” informēs arī par iespējām, ko turpmāk nodrošinās jaunais Nacionālais daudzfunkcionālais atbalsta centrs Vaivaros bērniem ar īpašām vajadzībām.

Pasākuma „Vecāku brokastis” mērķis ir veicināt vecāku ar bērniem ar īpašām vajadzībām zināšanas un izpratni dažādos ar bērna attīstību saistītos jautājumos, dalīties pieredzē un apkopot viedokli ārstēšanu, rehabilitāciju un iekļaušanos ikdienas dzīvē un sabiedrībā.

Arī mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties, iepriekš – līdz 28. februāra plkst. 14:00 piesakoties pa tālruni + (371) 29109268 vai e-pastu: liene@tels.lv.

NRC „Vaivari” tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta finansēts projekts, kura ietvaros tiek veidots daudzfunkcionāls atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām, kas nodrošinās bērnu ar īpašām vajadzībām veselības, sociālās aprūpes un izglītības kvalitātes uzlabošanu un ļaus realizēt šo bērnu un viņu ģimeņu tiesības uz harmonisku attīstību, integrāciju sabiedrībā un citiem bērniem līdzvērtīgu dzīves kvalitāti. Jaunais centrs būs ne tikai rehabilitācijas institūcija, bet arī vienas pieturas aģentūra, kurā vecāki varēs vienuviet saņemt profesionālu informāciju par bērnam ar īpašām vajadzībām nepieciešamo un iespējami tuvu dzīvesvietai pieejamo veselības aprūpi, rehabilitāciju, sociālo aprūpi un izglītību. Tāpat centrs nodrošinās arī citu Latvijas rehabilitologu, ģimenes ārstu, pedagogu, sociālo darbinieku un citu speciālistu metodisko vadību darbam ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena,
projekta konsultante
Tālr.: + (371) 67289053, 29109268
E-pasts: liene@tels.lv